Dobrovolnické centrum FN v Motole
„Pomáháme vám pomáhat“

ÚVOD

Novinky

Přidávat příspěvky mohou pouze zaměstnanci Dobrovolnického centra.
ZŠ Brána jazyků
14. 6. 2017 ZŠ Brána jazyků
Včerejší den byl příjemný nejen teplem a sluníčkem, ale také na poslech. Za pacienty Centra následné péče přišly děti ze ZŠ Brána jazyků, které si připravily vystoupení na různé hudební nástroje. Slyšet tu bylo violoncello, flétna, příčná flétna, harmonika (akordeon), klavír a také housle. Za zvukem přišly i některé sestřičky a zaposlouchali se také lidé užívající si sluníčka před CNP.
Dětem i jejich dospělým doprovodům moc děkujeme za krásné hudební odpoledne.

Výtvarný kroužek
6. 6. 2017 Výtvarný kroužek
Výtvarná dílna v CNP byla přímo snová. Odhodlaně jsme se pustili do tvorby lapačů snů. Postup byl jednoduchý - zhotovili jsme pomocí drátků, papíru, bavlnek a dekoračních deček základ lapače a ten postupně dozdobili dle fantazie. Na základní snová kola jsme přidali korálky, perličky, stuhy a peříčka. Výsledná díla jsou přímo umělecká.

Děkujeme všem tvůrčím dobrovolníkům za pomoc.

Hudební a taneční vystoupení
30. 5. 2017 Hudební a taneční vystoupení
Na konci května za dětmi hospitalizovanými ve FNM dorazili žáci Hudebního a Tanečního oddělení Fakultní základní umělecké školy Stodůlky. Pod vedením pana učitele Světlíka si připravili senzační vystoupení s hudebními nástroji i bez nich a dokonce v parádních kostýmech.

Všem žákům i jejich učitelům moc děkujeme za nádherný program a těšíme se na další spolupráci. Díky patří také našim dobrovolníkům za pomoc s organizací akce.

Veselé odpoledne
16. 5. 2017 Veselé odpoledne
Minulý týden se konal Psí den u dospělých pacientů v Centru následné péče. Pejsci přišli potěšit všechny pacienty na pokojích, kteří nemohou sami chodit na skupinové akce.
Pejsci Mia, Berry, Doby a Eby se nechali od pacientů podrbat a nakrmit, ukázali, co umí a snad všechny rozveselili.
Děkujeme také našim dobrovolnicím Dádě, Daně, Katce a Tereze za jejich účast, protože bez našich dobrovolníků bychom takové akce nemohli vůbec uskutečnit!

Kroužek zpívání a skupina Ježci
24. 4. 2017 Kroužek zpívání a skupina Ježci

Včera jsem v Centru následné péče měli vydařené hudební odpoledne.
Jako první se pacienti zúčastnili pravidelného kroužku zpívání, který již řadu let vede naše skvělá dobrovolnice Maruška, a mohli si zazpívat některé lidové písničky za doprovodu klavíru.

Na kroužek navázala hudební skupina Ježci, kteří k nám jezdí také již dlouhou dobu a vždy je jeich vystoupení pro seniory nezapomenutelným zážitkem.
Ve složení Dominik Blažek, Petr Novotný, Kateřina Kvasová, Eliška Vondrová a Johana Gallová nám zahráli a zazpívali např. písně Nechoď do kláštera, Ideál, Zvon (Hana a Petr Ulrichovi), pak také anglické písně od The Seekers, Peter Paul and Mary a další.

Děkujeme Ježkům a našim dobrovolníkům za další nesmírně podařené odpoledne.

Zajímavosti z cest
12. 4. 2017 Zajímavosti z cest
Minulý týden si naše dobrovolnice Iva Burešová připravila pro pacienty z CNP velice zajímavé povídání o Kubě. Iva totiž na Kubě strávila měsíc, během kterého měla šanci ji celou procestovat a vše zdokumentovat.
Vyprávění bylo doprovázeno fotkami, což nás přesvědčilo o tom, že je Kuba opravdu krásná. Iva nám také přinesla ukázat čím se na Kubě platí a ještě nechala kolovat lahvičku pravého kubánského parfému.

Děkujeme Ivě za skvěle připravené vyprávění!

Strana 1 / 138, celkem 824 příspěvkůDalší >

© 2009 | web: DATOR3 | design: Jana Rennerová mapa webu