Dobrovolnické centrum FN v Motole
„Pomáháme vám pomáhat“

ÚVOD

Novinky

Přidávat příspěvky mohou pouze zaměstnanci Dobrovolnického centra.
Pejsi malí, velcí ...
24. 2. 2016 Pejsi malí, velcí ...
V únoru za dětskými i dospělými pacienty dorazili opět naši pejsci. U seniorů se tentokrát představili Buddy a Sofi. Na barevném koberci se pejskům moc líbí a tak předváděli jeden trik za druhým. Jejich vystoupení vždy vyvolá úžas a nadšení ze strany publika. Samozřejmě nechybělo drbání a hlazení, to si přeci nikdo nenechá ujít!
Dětské pacienty jsme o psí návštěvu také neochudili. Měli jsme připravená stanoviště, kde si zájemci mohli pejsky pohladit, vykartáčovat jim srst, házet si pejskovi míček, podívat se na různé triky, atd.
Pokud někdo dostal chuť trochu rozvíjet své umělecké já, mohl si potisknout / pomalovat tričko a následně si ho odnést.
Děkujeme všem za účast, akce měla velký úspěch a věříme, že si ji všichni moc užili.

Senioři tvoří
23. 2. 2016 Senioři tvoří
Dalším tématem výtvarných dílen byl samozřejmě svátek sv. Valentýna. Senioři vyrobili krásná srdíčková přání, která mohli věnovat svým blízkým nebo si jimi vyzdobit nástěnku.
Pokračuje také projekt „Pošta pro radost“, kdy si senioři vyměňují výrobky s hospitalizovanými dětmi. Včera se na výtvarné dílně pilně stříhalo, kreslilo a vybarvovalao a tak můžeme krásná přáníčka rozdat malým pacientům.
Děkujeme nejen za úžasné nápady, ale také ostatním dobrovolnicím, které pomáhají s doprovody a následně seniorům s tvořením.

2. 2. 2016 Tvoření je zábava!
Včera jsme u dětí v DFN měli velice povedé výtvarné odpoledne. Děti, ale i rodiče se mohli odreagovat vybarvováním fólií na sklo, dále jsme pak měli k dispozici korálky, takže vzniklo hodně krásných párů náušnic a v neposlední řadě probíhala tvorba náramků z gumiček.
Zapojili se jak děti, tak i rodiče a všichni po skončení akce odcházeli spokojení se spoustou výrobků.
Účast byla ohromná, museli jsme se skoro prát o volná místa u stolů :-).
Děkujeme skvělým dobrovolníkům za pomoc a v blízké budoucnosti si akci opět zopakujeme!

Výtvarná dílna
26. 1. 2016 Výtvarná dílna
V úterý měli senioři možnost ve výtvarné dílně vytvořit něco, co jsme tu ještě neměli. Dobrovolnice Irenka si pro ně připravila výrobu polazů. Že nevíte co to je ? My jsme také neměli ani ponětí, ale jak nám Irenka vysvětlila, polazy pochází ze staročeského slovesa polaziti chodit po koledě. Polaz symbolizuje slunce, nebo světlo, které vchází do domovů. Výrobky měly velký úspěch, všem se dobře tvořilo i povídalo. Nakonec si hotovými polazy vyzdobili prostor dílny. A musíme říci, že to vypadá moc hezky a hned je v CNP veseleji.
Děkujeme nejen za úžasný nápad, ale také ostatním dobrovolnicím, které pomáhaly s doprovody a následně seniorům s tvořením.
To máme ale šikovné dobrovolnice :-).

Loutková pohádka
21. 1. 2016 Loutková pohádka
Ilegumova divadelní společnost Jakuba Hojky opět zavítala mezi dětské pacienty. Loutkové představení Zmrzlík ve vesmíru pobavilo nejen malé diváky, ale i jejich rodiče. Děti s napětím sledovaly únos nanuka Zmrzlíka zlým ufounem na jejich planetu, kde měl být Zmrzlík podroben zkoumání a pokusům. Naštěstí se i v dalekém vesmíru našli kamarádi, kteří Zmrzlíkovi pomohli přemoci zlého vládce celého vesmíru, vysvobodit ostatní ufouny ze zakletí. Nakonec se Zmrzlík šťastně dostal domů a vyprávěl ostatním o svém putování.
Děkujeme Jakubovi a Kristýně za jejich skvělé představení, úžasné kulisy a dobrou náladu, kterou rozdávají divákům.

Odpoledne s pejsky
20. 1. 2016 Odpoledne s pejsky
Za seniory opět dorazily naši úžasní pejsci Imy s paničkou Janou a Buddy s Bětkou, aby je svými kousky potěšili a zpestřili jim zimní odpoledne.
Na včerejším kroužku skupinové canisterapie u seniorů na CNP měli pejsci šanci vyzkoušet nové pomůcky - kužely, ze kterých se postavila překážková dráha, přes kterou se skákalo. Dále pejsci otestovali novou obruč, skrz kterou se opravdu báječně prolézalo. Za své úžasné výkony byli pejsci odměněni pamlsky a pohlazením.

Děkujeme dobrovolníkům za pomoc na tomto povedeném odpoledni!

Strana 1 / 135, celkem 807 příspěvkůDalší >

© 2009 | web: DATOR3 | design: Jana Rennerová mapa webu